مجله تعمير لوازم خانگي برقي

درباره وبلاگ
موضوعات

مجله تعمير لوازم خانگي برقي

علت برق داشتن بدنه یخچال ساید کنوود

سه شنبه شانزدهم 9 1400

برق داشتن بدنه یخچال ساید کنوود یکی از مشکلات رایج و خطرناکی می باشد که به دلایل مختلف ممکن است با آن مواجه شوید. اگر به دنبال پاسخ مناسبی بری این سوال هستید که چرا بدنه ساید بای ساید کنوود برق دارد و چطور این مشکل باید حل شود، در ادامه با ما همراه باشید.

برق داشتن بدنه یخچال به علت نبود عایق سیم کشی

این مشکل بیشتر در ساید بای سایدهایی رخ می دهد که عمر آنها طولانی شده و علاوه براین، به درستی از آن استفاده نشده باشد. به عنوان مثال ممکن است کابل اصلی دستگاه در اثر ضربه یا قرار گرفتن اشیای سنگین روی آن، بخشی از روکش خود را از دست داده باشند. در این شرایط اگر کابل با بدنه یخچال برخورد داشته باشد، برق را انتقال داده و بسیار خطرناک است. توجه داشته باشید که همیشه کابل برق ساید را بررسی و در صورت مشاهده کوچکترین ترک و شکستگی یا از بین رفتن روکش، آن را تعویض کنید.

ترموستات را بررسی کنید

از دیگر دلایلی که باعث میشود بدنه ساید بای ساید برق داشته باشد، اتصال در ترموستات است. ترموستات قطعه ای برای سنجش دمای داخل دستگاه می باشد و در شرایطی که سیم های آن دچار اتصالی شده باشند، برق را به بدنه انتقال می دهند. در صورت مواجه شدن با این شرایط بهترین راهکار تماس گرفتن با مراکز تعمیر ساید بای ساید کنوود می باشد.

موتور یخچال سوخته است

موتور از مهم ترین قطعات و اجزای داخل یخچال ساید می باشد و اگر دچار سوختگی شود، برق به بدنه دستگاه منتقل میشود. تعمیر این قطعات بسیار سخت بوده و نیاز به تخصص بالایی دارد. علاوه براین، در اغلب مواقع تنها چاره تعویض موتور می باشد که هزینه زیادی را به همراه دارد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم سرویس دوره ای یخچال ساید را فراموش نکنید.

برق بدنه یخچال ساید به دلیل خرابی برد

برد از دیگر قطعات مهم و حیاتی در یخچال ساید بای ساید می باشد و هرگونه خرابی در آن می تواند منجر به ارسال فرمان های اشتباه به سایر قطعات شود. توجه داشته باشید که سیم ارت یخچال به بدنه آن متصل است و اگر برد به اشتباه انتقال برق را به این سیم فرمان دهد، باعث میشود بدنه برق دار شود.

سرپیچ لامپ روشنایی را بررسی کنید

سرپیچ برق روشنایی داخل یخچال ساید کنوود نیز می تواند در برق دار شدن بدنه دستگاه نقش داشته باشد. رشته های سیم این سرپیچ به بدنه یخچال متصل می باشند و به همین دلیل می تواند باعث انتقال برق به بدنه ساید بای ساید شود.

علاوه بر موارد فوق، خرابی در سایر قطعات داخلی نیز در برق داشتن بدنه یخچال ساید کنوود نقش دارند. به همین دلیل بهترین راهکار در صورت مواجه شدن با این مشکل، قطع برق دستگاه با کشیدن دو شاخه از پریز و تماس با مراکز تعمیر لوازم خانگی کنوود می باشد. این قبیل مشکلات در یخچال های ساید نباید نادیده گرفته شود چون خسارت جانی و مالی را به همراه دارد.

(0) نظر

آموزش نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

يکشنبه جهاردهم 9 1400

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید از جمله کارهای مهمی می باشد که با گذشت زمان و استفاده مداوم از دستگاه قطعا به آن نیاز پیدا خواهید کرد. برای انجام این کار لازم است ابتدا وضعیت فیلتر بررسی شده و در صورت خرابی، قطعه سالم از برند مربوطه را خریداری نمایید. در نهایت با روش هایی که در ادامه به آن اشاره میشود می توانید فیلتر ساید بای ساید را تعویض کنید.

چرا تعمیر فیلتر یخچال ساید بای ساید؟

فیلترهای استفاده شده درون انوع یخچال ساید برای معدنی شدن آب و حذف املاح و آنتی باکتریال شدن آن میشود. به همین دلیل اهمیت بسیار زیادی داشته و می تواند نیترات ها را به آب وارد کند. عبور آب با املاح زیاد از این فیلترها به مرور منجر به گرفتگی سطح آنها شده و کارایی و عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه خواهد کرد. به همین دلیل این قطعه اهمیت زیادی داشته و تعویض آن می تواند روی عملکرد یخچال تاثیر بالایی ایجاد کند.

انواع فیلتر ساید بای ساید

در حالت کلی فیلترهای استفاده شده برای ساید بای ساید در دو گروه فیلتر داخلی و خارجی تقسیم بندی میشوند. هر دو فیلتر لازم است در زمان های مناسب بررسی و در صورت نیاز نسبت به تعویض آنها اقدام شود. توجه داشته باشید که به عنوان مثال، قطعاتی که مراکز تعمیر یخچال ساید بای ساید اسنوا استفاده می کند با سامسونگ متفاوت است. اصلی بودن قطعه و فیلتر اهمیت زیادی دارد که در اغلب مواقع نادیده گرفته میشود. فیلترهایی که می توانید برای این یخچال ها استفاده کنید شامل انوع مختلف فیلتر طعم و بو، فیلتر نیترات و مواد معدنی و کلر می باشد.

بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال ساید

با توجه به نوع فیلتر و کیفیت آن زمان های تعویض متفاوتی دارند. در حالت کلی و استاندارد تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید هر 6 ماه یک مرتبه می تواند کارایی دستگاه را افزایش دهد. البته برخی از نمونه های باکیفیت نیاز به تعویض 6 ماهه نداشته و تا یکسال می توان از آنها استفاده نمود. همچنین لازم به ذکر است، در برخی از شهرها و شهرستان ها املاح آب بیشتر از حد استاندارد بوده و فیلتر زودتر آلوده میشود.

روش تعویض فیلتر ساید بای ساید

  • با توجه به مدل دستگاه، فیلتر آب را پیدا کنید. قسمت پایین مشبک یخچال یا بالای سمت راست را بررسی کنید.
  • فیلتر را با فشار دادن دکمه از جای خود خارج کنید.
  • در برخی از مدل ها لازم است کلاهک روی فیلتر را یک چهارم دور بچرخانید تا از جای خود خارج شود.
  • قطعه سالم و باکیفیت را در جای فیلتر قبلی قرار دهید.
  • پس از قرار گرفتن فیلتر، مجدد کلاهک روی آن را یک چهارم دور بچرخانید تا در جای خود محکم شود.
  • برای از بین رفتن اثر کربن ابتدا چند بطری آب را از فیلتر عبور دهید.

 

(0) نظر
X